Старт на второлигашката сезона: Брегалница на гости кај Плачковица, Беласица го пречекува Кит Го

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) беа извлечени двојките за првото коло на Втората македонска фудбалска лига Исток и Запад. Сезоната стартува на 24 август, а ќе има интересни дуели уште на самиот старт.

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК (1.коло)

Саса – Победа

Осогово – Питу Гули

Плачковица – Брегалница

Кожув – Тиквеш

Беласица – Кит-Го

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД (1.коло)

Кадино – Лабуништа

Пелистер – Вардар Форино

Кораб – Скопје

Гостивар – Дрита

Охрид – Велазерими

Се вчитува...