Сташ Скубе го напушта Вардар: На вистинската љубов секогаш и се враќаш (ФОТО)

Сташ Скубе објави дека претастојново лето заминува од Вардар. Во објава на социјалните мрежи покрај сликата од освојувањето ба титулата ов Лигата на шампионите, Словенецот го најаува заминувањето во надеж дека клубот повотрно ќе биде на нивото кое што го залужува.

„Многу сум горд што го носев дресот на Вардар во овие две години, а особено сум горд на она што го постигнавме. Се разбира освојувањето на Лигата на шампионите беше најдобриот ден во мојот живот. Се надева дека во иднина Вардар повторно ќе биде на нивото кое го заслужува. Ќе го напуштам Скоје претстојново лето, но сигурен сум дека патиштата повотрно ќе ни се сретнат. Вистинската љубов има навика да се враќа“ – пишува Скубе.

 

 

Се вчитува...