Ставрев ќе суди во Краснодар, Емил Божиновски контролор на ЦСКА Москва – Рома во ЛШ

Најдобриот македонски судија, Александар Ставрев на 8 ноември (четврток) ќе го суди мечот од групната фаза на Лига на Европа меѓу рускиот претставник Краснодар и белгискиот Стандард Лиеж.

Ќе му помагаат Марјан Кировски и Дејан Костадинов, четврти судија ќе биде Гоце Петревски. Дополнителни судии зад головите се Димитар Мечкаровски и Дејан Јакимовски.

Поранешниот меѓународен судија Емил Божиновски ќе биде контролор на 7 ноември (среда) во Москва на мечот од групната фаза на Лигата на шампионите меѓу ЦСКА и Рома.

Се вчитува...