Стефан Ристовски беше поддршка за Дибиров и ППД Загреб

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски додека се опоравува од повредата слободното време го искористи да го проследи натпреварот меѓу ППД Загреб и Порто во ракометната Лига на шампиони.

Тој овој меч го искористи да се фотографира со поранешниот миленик на „вардаровите навивачи“ Тимур Дибиров.

Се вчитува...