Стерлинг израмнува против ПСЖ на „Етихад“ (ВИДЕО)

Манчестер сити израмнува на 1-1 во дерби натпреварот против Пари Сен Жермен во 5. коло од Лигата на шампионите. Стрелец на голот за „граѓаните“ беше Рахим Стерлинг во 63. минута по одличната акција на „небесно сините“.

Со бод Сити ќе остане пред ПСЖ на табелата и со триумф во последното коло против Лајпциг ќе го осигура првото место во групата А.

 

 

 

Се вчитува...