Стоилов: Лани вака победивме, сега ни се врати…

Вардар не успеа да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите по поразот од Монпелје во полуфиналниот дуел на Ф4 турнирот во Келн. Видливо беше разочарувањето кај вардарци по поразот и пропуштената шанса, посебно кај капитенот Стојанче Стоилов.

Тежок меч. Не се чувствувавме добро, тоа се гледаше. Монпелје играше многу агресивно. Имавме своја шанса. Тие имаа и малку повеќе среќа во финишот. Тоа е спортот. Ние минатата година така победивме, сега ни се врати. Им честитам за одличната игра, заслужија да бидат во финалето. Тоа е тоа. На Ф4 нема фаворит, сите имаат шанса. Ете, тоа се покажа и сега. Двете екипи што условно беа аутсајдери сега се во финале. Нема тука математика. Кој има повеќе мотив, повеќе среќа повеќе се…тој е во финале“ – изјави Стоилов

Се вчитува...