Стоилов: Мора да ги користиме шансите за гол

ЕКИПА во Виена,

Стеван Цаневски

Македонската ракометна репрезентација по првиот пораз на Европското прнвество се наоѓа во крајно неизвесна ситуација околу пласманот во главниот натпреварувачки сегмент. По два натпревара, нашиот национален состав има победа и пораз и за место во следната фаза ќе мора да се бори со Австрија во завршното коло во вторник.

„ Има уште еден натпревар, мора да го добиеме, имаме шанси. Денеска тие погодуваа, ние промашувавме. Треба да даваме голови кога имаме шанса“ – вели по натпреварот Столе Стоилов. 

Се вчитува...