Стојанов и Илиевски стрелци за Септември во контролата со Локомотив Софија

Македонските фудбалски интернационалци Мартин Стојанов и Марио Илиевски беа стрелци на погодоци за својот Септември во победата од 3-2 во контролата против Локомотив Софија.

Токму Мартин Стојанов уште во 4. минута донесе водство од 1-0 за својот тим, а Марио Илиевски го постигна третиот погодок за својата екипа во 56. минута.

Головите можете да ги погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...