Стојановски заминува од Ним, се сели во хрватска Горица

Напаѓачот Влатко Стојановски го напушти Ним и се сли во хрватската Прва лига, во тимот на Горица, пренесуваат хрватските медиуми.

Стојановски доживеа тотален дебакл во дресот на Ним каде пристигна во 2019 година, но воопшто прописно не заигра селејќи се постојано на позајмици.

Сега повторно е пред враќање во Хрватска, каде во минатото настапуваше за екипите на Сплит и Дугопоље.

Се вчитува...