Столе му покажа на Грилиш кај му е местото (ВИДЕО)

Македонија има неверојатни 1-0 на полувреме против Англија со погодокот на Енис Барди во во 41. минута од натпреварот.

Во финишот на мечот дојде и до мала нервоза кај Англичаните поради негативата. По еден корнер Мегваер падна како покосен во нашиот петерец, а дел од гостите тргнаа да бараат пенал.

Најгласен меѓу нив беше Грилиш, на кој веднаш од страна на Димитриевски му беше објаснето кај му е местото.

 

Се вчитува...