Страшна тепачка меѓу фановите на Ријека и Хајдук во Сплит! (ВИДЕО)

Страшна тепачка се случи денеска на улиците на Ријека меѓу навивачите на клубот од овој град и навивачите на сплитски Хајдук. Дел од навивачката група „Торцида“ денеска заминува на гостување во Пула кај Истра, но по пат решија да застанат во Сплит.

Токму тука ги чекале дел од популарната навивачка група „Торцида“ по што дошло до голема тепачка.

 

 

Се вчитува...