Страшно: Во сообраќајна несреќа загина таткото на младинскиот репрезентативец Елези

Страшни вести доаѓаат од соседна Бугарија, каде во сообраќајна несреќа животот го загуби Скендер Елези, таткото на големиот талент на Шкендија и младински репрезентативец на Македонија, Дашмир Елези.

Како што јавуваат бугарските медиуми, несреќата се случила кога возилото БМВ управувано од пријател на семејството Елези удрило во камион. 40-Годишниот Скендер Елези починал на лице место, додека останатите две лица кои се наоѓале во возилото се надвор од животна опасност.

фото:  Plovdiv24.bg

Се вчитува...