Стриптиз на уметничко лизгање: Руска шампионка се соблече на „Токсик“ од Бритни Спирс (ВИДЕО)

Светската шампионка во уметничко лизгање од 2015 година, Русинката Елисавета Туктамишева, ја освои публиката со храбриот настап на Скејт Канада 2018. Таа ја избра „Токсик“ од Бритни Спирс и се соблече по градник за време на настапот во Гала вечерта.

Туктамишева триумфираше на престижното натпреварување пред големата фаворитка, сонародничката Евгенија Медведева. За Туктамишева ова е прва победа на Скејт Канада по пауза од три години. Во 2015 година, 21-годишната Русинка беше и европска шампионка.

 

 

 

Се вчитува...