Струга до минимална победа во пријателската против Тирана

Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим и Лум славеше во контролниот натпревар против албанска Тирана со минимални 1-0.

Стрелец на победничкиот гол беше Марјан Радески во 53. минута.

Настапот во Лигата на шампионите, Струга Трим Лум го почнува на 10. јули со мечот против словачкиот шампион, Слован Братислава.

Се вчитува...