Струга ТЛ далеку од групите: Бреидаблик со рано водство на реваншот (ВИДЕО)

Македонскиот првак Струга ТЛ е далеку од групите во Лигата на конференции, откако во 3 минута Бреидаблик поведе и на реваншот во Исланд.

Еинарсон после една добра акција, шутираше прецизно во долниот десен агол од немоќниот Ќосевски. 

Сега Струга ТЛ ќе треба да постигне два гола ако сака да избори барем продолженија на овој натпревар, но мисијата е исклучително тешка.

Се вчитува...