Струга ТЛ ги дозна сите можни ривали во квалификациите во ЛШ

Македонскиот првак Струга Трим Лум ги дозна сите можни противници во 1. квалификациско коло во Лигата на шампионите престојното лето.

Има и лесни екипи кои можат да се минат како Петрокуб, Пјуни, Њу Сајнтс, Линколн…, но има и тешки противници како што се Ференцварош, Карабах, Слован Братислава…

Можните ривали на Струга ТЛ во 1. квалифиакциско коло се:

Ференцварош (УНГ)
Карабах (АЗЕ)
Слован Братислава (СЛК)
Лудогорец (БУГ)
Хелсинки (ФИН)
Флора Талин (ЕСТ)
ФЦСБ (РОМ)
Клаксвик (Ф.Ост.)
Шамрок (Ирс)
Линколн (Гиб)
Њу Сајнтс (ВЕЛ)
Пјуник (ЕРМ)
Рига (ЛЕТ)
Петрокуб (МОЛ)
Балкани (КОС)

Ждрепката ќе се одржи на 18. јуни.

Се вчитува...