Струга ТЛ го одработи официјалниот тренинг пред историското деби во Европа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Прволигашот Струга Трим и Лум утре ќе го одигра првиот историски натпревар во Европа. Противник во првата рунда од новата Конференциска лига на УЕФА на стружани ќе им биде летонска Лиепаја.

Прволигашот денеска го одработи официјалниот тренинг на стадионот Даугава. Мечот меѓу Лиепаја и Струга ТЛ ќе се игра утре со почеток во 16 часот. Реваншот е закажан за седум дена.

 

 

Се вчитува...