Струга ТЛ го победи косовски Љапи

Подготвувајќи се за дуелот од квалификациите во Лигата на шампионите против словачки Слован Братислава, фудбалерите на Струга ТЛ денеска со уште еден тест натпревар.

Стружани славеа со 2-0 против косовскиот суперлигаш Љапи.

Стрелци на головите за македонскиот шампион беа Марјан Радески во првото полувреме, и Басиру Компаоре во вториот дел од натпреварите.

Се вчитува...