Струга ТЛ ита кон титула – И Радески стрела за 0-2 во Тетово (ВИДЕО)

Фудбалерите на Струга ТЛ итаат кон одбрана на титулата по водство и од 0-2 против Шкендија во Тетово на дербито од претпоследното коло во Првата македонска фудбалска лига.

Откако Бесарт Ибраими погоди во финишот на првото полувреме, само што почна вториот дел и дуплирана предност за стружани.

Марјан Радески во 48. минута мајсторски погоди за водство и од 0-2.

Се вчитува...