Струга ТЛ не запира со засилувањата: И голманот Стевковски од Македонија ЃП пред промоција!

Струга ТЛ не запира со засилувањата за настапот во квалификациите од Лигата на шампионите на УЕФА.

По претходниот ангажман на поранешните репрезентативци Стефан Спировски и Кире Ристевски, пред официјална промоција во дресот на Струга ТЛ е и досегашниот голман на Македонија ЃП, Христијан Стевковски.

25-годишниот Стевковски треба да биде замената за Ведран Ќосевски на голот на стружани, и покрај тоа што клубот претходно го ангажираше Босанецот Филип Дујмовиќ.

Стевковски од 2020 година одлично го бранеше голот на Македонија ЃП, по што следи и интересот на македонскиот шампион. Претходно во својата кариера, Стевковски беше дел и од екипата на Скопје.

Се вчитува...