Струга ТЛ со негатива на полувреме на гостувањето кај Лиепаја

Прволигашот Струга Трим и Лум има негатива од 1-0 на полувреме на гостувањето кај Лиепаја во историскиот прв натпревар на клубот во Европа.

Во првото квалификациско коло во новоформираната Конференциска лига иако Струга беше достоен противник во првото полувреме сепак има негатива против летонскиот претставник откако во 31. минута Додо донесе водство од 1-0.

 

За потсетување за седум дена се игра и реванш меч во Македонија.

Се вчитува...