Струга ТЛ убедлива во „генералката“ против Караорман

Во градското дерби на Струга, актуелниот македонски шампион Трим Лум славеше над Караорман со 4-1 во последниот меч пред стартот на пролетниот дел од сезоната во фудбалските шампионати на Македонија.

Стрелци за Струга Трим Лум на денешениот меч со Караорман беа Ибраими со два гола и Радески и Компаоре со по еден.

Се вчитува...