Супер-акција на Струга – Македонскиот шампион израмни против Слован Братислава (ВИДЕО)

Актуелниот шампион на Македонија, Струга Трим и Лум успева целосно да се врати во натпреварот од првото квалификациско коло против Слован Братислава откако израмни на 2-2.

Откако домаќините имаа позитива од 2-0 по првиот дел, Бесарт Ибраими успеа целосно да го врати македонскиот тим во игра. Прво намали на 2-1 од пенал во 55. минута, додека во 74. минута по одличната тимска акција израмни на 2-2.

Slovan Bratislava 2-[2] Struga – Besart Ibraimi 74'
byu/Meladroitdimage insoccer

Се вчитува...