Супер-асистенција на Ристовски, Спортинг ита кон осминафинале во Лига Европа (ВИДЕО)

Португалскиот Спортинг Лисабон е на добар пат уште по првиот натпревар од 1/16-финалето да избори пласман понатаму во нокаут-фазата од Лигата на Европа.

Португалците по еден час игра против турскиот Башакшехир имаат предност од убедливи 3-0. А, за вториот погодок на Шпорар во 44. минута извонредно асистираше македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски кој одлично нафрли од десната страна…

 

Се вчитува...