Супер-Дончиќ со „тенки нерви“: Се впушти да се расправа со противнички навивачи… (ВИДЕО)

Ноќ на изненадувања во плеј-офот од НБА лигата, заокружена и со гостинска победа на Далас против Оклахома со која израмни во полуфиналната серија.

Словенецот Лука Дончиќ со нова феноменална партија од 29 поени, 10 скока и седум асистенции го водеше Далас до победа од 110-119, најзаслужен за триумфот.

Но, Лука, очигледно и со „тенки нерви“, не можеше да се помири со дел од провокациите на навивачите на Оклахома па во еден момент се впушти и во вербален конфликт со еден од нив покрај аут-линијата…

Се вчитува...