Супер-гол на Барди за победа на Трабзонспор… (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна прекрасен погодок во победата на Трабзонспор против Хатајспор од 2-0 во 25. коло од турскиот шампионат.

Трабзонспор ја прекина серијата од четири порази во Суперлигата, благодарание и на Енис Барди кој мајсторски со шут од 18 метри погоди во 77. минута.

Трабзонспор е на третата позиција во шампионатот на Турција со 40 бодови, останувајќи во битка за европски излез следната сезона.

Се вчитува...