Супер-гол на Ди Марко каков што не е виден сезонава (ВИДЕО)

Интер има предност на полувреме од 1-0 на домашен терен против Фрозиноне во последниот натпревар од 12. коло во италијанската Серија А.

Водство за „нероаѕурите“ донесе Димарко кој постигна неверојатен погодок од скоро половина терен. Димарко биеше прецизно и успеа буквално да го лобува голманот на гостите Стефано Турати.

Inter 1-0 Frosinone – Federico Dimarco 43′
byu/Meladroitdeposter insoccer

Се вчитува...