Супер-гол на Кореа, Атлетико минимално со Елче и за втора победа во Ла Лига (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид дојде и до втората победа на стартот од новата сезона во Ла Лига, триумфирајќи со 1-0 против Елче во 2. коло.

Погодокот за триумф и три бода на „јорганџиите“ беше дело на Кореа во 39. минута од средбата.

 

Атлетико Мадрид со две победи сега е на врвот во Ла Лига, пред Барселона, Мајорка и Валенсија.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...