Супер – потег на Силесен, за водство на Барселона (ВИДЕО)

Голманот на Барселона, Јеспер Силесен, направи фантастичен потег и подготви шанса за водство на Барселона во финалето на Купот на Шпанија. Тој од својот петерец, со одлично проигрување ја исфрли целата одбрана на Севилја, а тоа резултираше со погодок на Луис Суарез…

Се вчитува...