„Супермeн“ Морган со брутална блокада над Двојаковски (ВИДЕО)

Кошаркарот на Феникс 2010, Двејн Морган е креаторот на еден од најубавите потези на првото коло во Првата македонска лига откако на натпреварот против Академија ФМП брутално го „залепи“ Оливер Двојаковски.

Имено, во третата четвртина од натпреварот „академиците“ успеаја да направат вишок во нападот при што Македонецот имаше отворен шут за три поени кој не го искористи. Се обиде атрактивно за забие, но пред него се најде Американецот кој не дозволи сензационално забивање, напротив атрактивниот потег му припадна нему.

 

Се вчитува...