„Светците“ продолжуваат да прават глупости – Сити води во Париз (ВИДЕО)

Манчестер Сити стигна до целосен пресврт на гостувањето кај Пари Сен Жермен, откако по грешката на Кејлор Навас, неговите соиграчи му се приклучија. Марез од слободен донесе водство од 1-2, но живиот ѕид беше катастрофално наместен.

Алжирецот успеа да најде простор меѓу Кимпембе и Паредес.

Се вчитува...