Тајната за успехот на Фоњини: Секс и до 15 пати неделно

Фабио Фоњини во голем стил ја почна сезоната на земјена подлога стигнувајќи до трофејот во Монте Карло, освојувајќи го првиот пехар од Мастерс-серијата во кариерата. Тој во интервју за италијанските медиуми проговори за личниот, но и за љубовниот живот со својата девојка, поранешната тенисерка Флавија Пенета.

„Првиот бакнеж го имав на 15 години, а невиноста ја загубив две години подоцна. Пенета е жената на мојот живот, уживам во нејзина близина. Секс? Па имаме 12 до 15 пати неделно, никогаш не сме имале помалку од седум пати во седум дена. Дури и за време на турнирите, јас практикувам да имам секс и пред мечевите, им го препорачувам и на ривалите“ – открива Фоњини.

Кога оваа формула дава успех, нема зошто да се менува.

Се вчитува...