Тажно е кога губи Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Европскиот првак Вардар не личи на себе. И тажно е кога губи со убедливи резултати, нешто што не беше случај минатите сезони на домашен терен. Навивачите се тажни, но, сепак, им порачаа на вардарци дека ќе ги бодрат докрај на патот кон нокаут фазата во Лигата на шампионите.

Поразот од Веспрем ја заокружи годината во елитното европско натпреварување, паузата можеби доаѓа и во вистински момент за Вардар кој се мачи со повреди низ целиот тек на сезоната.

 

Се вчитува...