Тешка повреда на најдобриот дебитант за 2020 (ВИДЕО)

Најдобриот дебитант за 2020 година, Џа Морант на натпреварот против Бруклин се здоби со тешка повреда по која мораше да биде изнесен од арената со инвалидска количка.

Првичните информации говорат дека станува збор за повреда на зглобот, која ќе го оддалечи лидерот на Мемфис од паркетот од четири до шест недели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport)

Се вчитува...