Тетовска пресметка во осминафиналето од Купот, Шкупи против Тиквеш, Вардар со Скопје

Шкендија – Ренова ќе биде најинтересната пресметка од осминафиналето во Купот на Македонија.

Денешната ждрепка во просториите на ФФМ сакаше во осминафиналето да се соочат двете најдобри тетовски екипи.

Шкупи, пак, ќе се соочи со Тиквеш, а Работнички со Пелистер. Скопска пресметка ќе има меѓу Вардар и Скопје, а интересен дуел ги очекува и Академија Пандев и Македонија ЃП.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ОСМИНАФИНАЛЕ (20. октомври – 14 ч.)

Шкендија – Ренова

Пелистер – Работнички

Вардар – Скопје

Брегалница – Охрид

Струга ТЛ  – Борец

Шкупи – Тиквеш

Ак. Пандев – Македонија ЃП

Беласица – Силекс

Шкупи – Тиквеш

Се вчитува...