Тежок инцидент на Сајнц – Преполовен болидот на Шпанецот (ВИДЕО)

Возачот на Ферари, Карлос Сајнц имаше страшен инцидент на вториот тренинг за трката на големата награда на Италија која се вози на легендарната Монца. Тој удри директно во заштитниот ѕид по што неговиот болид беше преполовен.

Неизвесен е настапот на спринт трката која е закажана за денеска во 16.30 часот.

 

Се вчитува...