ТФТ и во новата сезона ќе биде дел од БИБЛ лигата

Македонскиот кошаркарски прволигаш и во новата сезона ќе биде дел од балканската БИБЛ лига. Од раководството на тимот го потврдиле своето учество во новата сезона, откако имаа успешна прва сезона во натпреварувањето каде стигнаа до главната рунда.

За новата натпреварувачка сезона од клубот од Тафталиџе веќе потврдија неколку засилувања во имињата на Виктор Ташовски и АЏ Џонс, а продолжени се договорите и со Иван Сапунџиев, Ландриус Хортон, Амир Смит и Брендан Бејли.

Се вчитува...