Тиквеш ги пушти во продажба билетите за мечот против Брејдаблик во Конференциската лига

Тикваш кој ова лето ќе настапи на интернационалната сцена во квалификациите за Конференциската лига денеска официјално ги пушти во употреба билетите за средбата против исландскиот Брејдаблик во првото квалификациско коло.

Средбата ќе биде одиграна на 11. јуни на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје и за неа билет чини 200 денари, а ВИП влезниците се по цена од 500 денари.

Се вчитува...