Тиквеш против исландски Бреидаблик, Шкендија против ерменска Ноах во Конференциската лига!

Познати се и противниците во 1. квалификациско коло за македонските претставници Шкендија и Тетекс во Конференциската лига на УЕФА.

Денешната ждрепка во Нион сакаше вицешампионот Шкендија на стартот од европската авантура во новата сезона да се соочи со ерменски Ноах, додека освојувачот на Купот, Тиквеш ќе игра против Бреидаблик од Исланд.

Шкендија како носител доколку ја мина првата пречка ќе ја има истата улога и при ждрепката за втората рунда натпревари.

Првите натпревари од 1. квалификациско коло за Конференциската лига се играат на 11. јули, а реваншите се закажани за седум дена подоцна.

Се вчитува...