Тиквеш во ново „руво“ за историскиот европски настап (ФОТО)

Освојувачот на Купот на Македонија, Тиквеш во четврток на домашен терен против исландски Бреидаблик ќе го има своето деби во европските натпреварувања.

Кавадречкиот тим пресрет мечот кој ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ги промовираше новите дресови со кои ќе настапи оваа сезона не само во Европа, туку и во домашното првенство.

Се вчитува...