Тиквеш во одлична атмосфера го одработи последниот тренинг пред историскиот прв европски меч (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кавадаречки Тиквеш утре на националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје од 20:30 часот го игра својот дебитански натпревар на европската сцена во историјата на клубот.

Тиквеш против исландски Бреидаблик ги почнува натпреварите од 1.квалификациско коло во Конференциската лига, со силна желба, што подолго да се остане на европската сцена ова лето.

Освојувачот на Купот на Македонија во одлична атмосфера го одработи официјалниот тренинг пред утрешниот историски прв натпревар во Европа.

 

Се вчитува...