Тим ги сруши Роџер и Новак, а сега и Зверев за финале на Мастерсот во Лондон

Доминик Тим ќе игра во финалето против Гркот Циципас на завршниот АТП Мастерс кој се игра во Лондон.

Откако Циципас му одржа лекција на Роџер Федерер во два сета, Тим на сличен начин го победи Александар Зверев со 7-5,6-3 за финале во Лондон.

Тим стана првиот играч кој на завршниот Мастерс ги победил и Федерер и Ѓоковиќ, а и во полуфиналето против Зверев покажа дека пред него е голема тениска иднина.

Се вчитува...