Тимо Вернер – Класа фудбалер за промашување на невозможното (ВИДЕО)

Тимо Вернер полека но сигурно го презема приматот за најголемо промашување во светскиот фудбал. Напаѓачот на Челси вчера на мечот против Реал Мадрид во Лигата на шампионите во 10. минута повторно се посрамоти, а фановите ширум светот веќе почнаа да прават компилации од неговиот промашувања кои се за аналите.

 

Се вчитува...