Тодоровски, Ѓорѓиев и Целески го освоија Суперкупот на Албанија

Македонските интернационалеци Боби Целески, Пепи Ѓорѓиев и Баже Тодоровски се ‘закитија’ со нов трофеј во Албанија, освојувајќи го со Теута и Суперкупот на оваа земја.

Во финалето Теута славеше со убедливи 3-0 против Влазнија во чии редови играа уште двајца македонски интернационалци, Фахрудин Ѓурѓевиќ и Мевљан Адили.

Се вчитува...