ОФИЦИЈАЛНО: Томовски од следната сезона на голот на Вардар (ФОТО)

Вардар денеска го претстави новиот тренер за следната сезона, а неколку часа по претставувањето на Веселин Вујовиќ „црвено-црните“ го потврдија и потписот на репрезентативнот голман Мартин Томовски.

Дваесетитри годишникот оваа сезона белска во дресот на Лудвигсхафен во Бундеслигата каде што во неколку наврати се најде во тимот на седмициата и тимот на месецот и ќе биде огромно засилување во редовите на двократниот европски шампион. Томовски голот ќе го брани заедно со колегите Борко Ристовски и Васил Гогов.

Се вчитува...