НБА ѕвезда цел на обид за изнуда: Морал да докажува дека не е татко на дете на девојка со која спиел

Кошаркарот на Кливленд, Тристан Томпсон, повторно е во центарот на вниманието на таблоидите во САД. Девојка со име Кимберли Александер тврди дека Томпсон е татко на нејзиното дете и бара од него да го признае и да плаќа алиментација.

Меѓутоа, нејзините тврдења се нелогични. Таа вели дека сексуални одоси со Томпсон имала во 2012, а нејзиното дете тукушто наполни пет години. Тристан потврдил дека имал однос со девојката, но тестот покажал дека тој не е татко на детето, по што најавил противтужба за девојката.

Томпсон од 2016 година е дел од „кланот Кардашијан“ и е во врска со Клои.

Се вчитува...