Асистенции кои ќе останат запаметени – Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите (ВИДЕО)

Европската ракометна федерација, ЕХФ ги одбра дваесетте најдобри асистенции за изминатата сезона во Лигата на шампионите.

Меѓу оние асистенции кои ќе останат запаметени од минатава сезона, во Топ 20 место и за „вардарците“ Криштопанс, кој е на деветтата позиција, и Карачиќ на петтото место.

Најдобрит 20 асистенции може да ги погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...