Топ 5: Драгиќ, Марјановиќ, Гасол…

Погледнете ги петте најдобри потези од полуфиналните пресметки на Евробаскет 2017. Меѓу нив е и пресметката на двајца џинови и блокадата на Марјановиќ над Мозгов, забивањето на Пау Гасол, како и лудата тројка што Горан Драгиќ ја постигна пред самиот крај на четвртината против Шпанија.

Се вчитува...