Топ 5 голови и одбрани од полуфиналињата на ЕП 2020

Супердраматичен ракомет можеше да се проследи во текот на вчерашниот ден во Стокхолм, па изборот на петте најдобри погодоци и голмански интервенции од полуфиналните пресметки на еден европски шампионат никогаш не бил потежок.

Очекувано, за гол број 1 беше избран погодокот за победа на Муса против Норвешка, а најдобрата одбрана ја имаше Бергеруд, со запрениот цепелин на Степанчиќ во продолженијата.

Се вчитува...