Торстенсон стрелец, Исланд израмнува против Македонија (ВИДЕО)

Исланд израмнува на 1-1 против Македонија во натпреварот од 10. коло во квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 во Катар.

Стрелец на израмнувачкиот погодок за Исланѓаните е Тостерсон во 55. минута.

 

Се вчитува...